-30 Yılda, değişik sektörler için 2000 adetin üzerinde tasarım - parça imalatı gerçekleştirildi.-Üretim gerçekleştirilen Ofis Çözüm Ürünleri ile,  4 yıl içinde 3 kıtada 14 ülkeye ihracat gerçekleştirildi.-"REACH TÜZÜĞÜ"'ne uygun plastik hammade kullanımı ve atık yönetimi ile, ONUR PLASTİK insana ve çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmektedir.-Onur Plastik 30 Yaşında

Onur Plastik Kurumsal  
   

Tarihçe:

1979- ONUR PLASTİK San. Tic. Ltd. Şti. temelleri atıldı.
1980- KARSAN OTOMOTİV San Tic A.Ş. (PEUGEOT)  ile otomotiv sanayisine katılma.
1981- ECA GRUBU ile çalışma başlangıcı (Elginkan Vakfı)
1982- PANCAR MOTOR San. Tic. A.Ş.
1988- TEMSA A.Ş.
1990- Proje ve kalıp imalat bölümünün açılması.
1991- OERLIKON Kaynak Elektrotları.
1992- PDK Presdöküm San A.Ş.
1992- Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrika binasının inşaatının başlaması.
1993- Tüm personelin aileleri ile beraber yaşayacakları lojman binalarının inşaat başlangıcı.
1995- 3000 metrekare kapalı alanlı yeni fabrika binasına geçiş.
1999- OPS tescilli markasıyla ofis kırtasiye malzemeleri üretimi ve satışı için OPS KIRTASİYE Ltd Şti kurulması.
2002- OPS markası ile 3 kıtada 14 ülkeye ihracat hamlesinin başlaması.
2004- TSE-ISO-EN 9001-2000 Kalite Yönetim Sisteminin başarıyla kurulması.
2004- METRO CASH&CARRY ile çalışma başlangıcı.
2008- Son grup şirketi KOLART Ajans Reklam Tanıtım Hizmetleri Ltd Şti’ nin kurulması.
1980’li yıllarda başlayan işbirliklerini halen kesintisiz ve sorunsuz yürüten ONUR PLASTİK gelecek yıllara tüm grup şirketleriyle emin adımlarla yürümektedir.

Manifestosunda asla değişmeyecek noktaları,  iç ve dış eğitimler ile ekibine sürekli aşılamış olan ONUR PLASTİK birçok açıdan Türkiye’de başarılamamışları başarmış bir firmadır.  Bünyesinde çalışan takım arkadaşlarının ileriye dönük eğitimlerini göz önünde bulundurarak atılan adımlar hem ONUR PLASTİK’in kendi içerisinde gelişip ilerlemesini, hem de çalışanlarının ufkunun sürekli bir biçimde genişlemesini sağlamıştır. Ayrıca Türkiye topraklarından çıkmış birçok firmanın yapamadığını ONUR PLASTİK yapmış, iş ortamındaki birlik ve beraberlik duygusunu bir adım ileriye taşımıştır. Firma çalışanlarının huzurlu bir ortamda becerilerini sergilemesi durumunu göz önünde bulundurarak, tüm aile fertlerine lojman tedarik etmiştir.  

Türkiye’nin üretim gücünü ön plana çıkartan çalışma anlayışıyla Türk sanayisine yaptığı katkıları zorlanmadan hayata geçiren bir şirketler grubu olan ONUR PLASTİK yüksek teknolojili yerli üretimi dünyaya entegre etme misyonuna sahiptir. 
Amaç ve İlkelerimiz

  • ONUR PLASTİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’nin  amacı hizmet verdiği inşaat, otomotiv, sağlık, ambalaj, promosyon ve kırtasiye sektörlerine destek olup, endüstriyel tasarım, proje hazırlama-uygulama, Ar-Ge, enjeksiyon-şişirme-metal kalıp imalatı, şişirme ve enjeksiyon atölyesi konularında sürekli ve kaliteli hizmet sunmaktır.
  • İlkesi kusursuz ve koşulsuz müşteri memnuniyeti olan ONUR PLASTİK, köklü bir firma olarak yeni teknolojilerle desteklediği sorunsuz mamul üretimini ve teslimatını size uzman teknik kadrosuyla birlikte sunmaktadır.
  • ONUR PLASTİK, ürettiği ürünlerdeki yurtdışı ithalatının azalmasında önemli bir rol oynayarak ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmuştur ve bu kutsal amacından da vazgeçmeyecektir.